Zobacz na czym polega najnowsza dieta TS. Dietetycy są przerażeni!

Zobacz na czym polega najnowsza dieta TS. Dietetycy są przerażeni!

Redakcja

2017-06-26

brak komentarzy

Jakie sposoby żywienia i sporty są preferowane w ramach „diety teksańskich strażaków”? na czym polega dietę TS?

często wiadomo, że dobra dietę może ochraniać przed chorobami, gwarantować świetny prezencję i samopoczucie. Niestety mnóstwo oferowanych współcześnie diet nie można zaliczyć do chroniących zdrowie. Dzięki kuracji TS, która jest składową prostego programu wiodącego do organizmu, można doświadczyć spektakularnej przemiany zdrowotnej i ułożyć fundamenty pod przyszłe zdrowe życie.

czym jest dietę TS?

Schorowane społeczeństwo rozpaczliwie szuka sposobów na mnożące się z wiekiem choroby. sytuacja zdrowotna milionów ludzi sprawia, że wielu z nas potrzebuje niemal natychmiastowej pomocy medycznej. Dlaczego? gdyż bez opamiętania objadamy się pustymi kaloriami, wyrobami rafinowanymi i wysoko przetworzonymi, spożywamy ogromną zawartość mięs i składników odzwierzęcego, a za bardzo mało warzyw i owoców. Poza tym jesteśmy wręcz uzależnieni od posiłków słonego, słodkiego i tłustego. Takie pożywienie niestety rujnuje zdrowie. wiele osób faktycznie cierpi z powodu posiłków tego, co znajduje się na ich talerzach i widelcach. Na szczęście zmiana stylu życia zakładająca codzienną aktywność fizyczną i zdrowe odżywianie może odwracać mnóstwo Dieta TS – na czym polega „dieta teksańskich strażaków”? schorzeń i podnosić jakość i wygoda życia.

dieta TS to w innym przypadku „dietę teksańskich strażaków” zapoczątkowana poprzez Ripa Esselstyna – strażaka, triatlonistę i propagatora zdrowego stylu życia. Ułożony poprzez niego program, który miał początkowo udzielić pomocy w obniżeniu poziomu cholesterolu u kolegów z posterunku straży pożarnej w Teksasie, został doceniony poprzez wielu lekarzy i osób, które się na niego zdecydowały.

Przeczytaj cały artykuł Agaty Radosh w serwisie internetowym wieszjak.kobiety.pl
 
 
Przedstawiamy poniżej relację z wczorajszego spotkania Klubu kondycji, które poświęcone jest najnowszym analizom i zaleceniom dotyczącym wit. D.

Niedawno udostępniliśmy naszym Czytelnikom artykuł dr. Romana Pawlaka pt. Polacy a niedobór wit. D, w którym czytamy: "analiz przeprowadzone w Polsce podkreślają, że zdecydowana większość polskiego społeczeństwa nie utrzymuje właściwego poziomu wit. D. Naukowcy z Warszawy doszli do wniosku, że 'przynajmniej 80 proc. całego polskiego społeczeństwa, w tym pociechy przed pokwitaniem, też nastolatków co to jest dieta TS i seniorów, mają niedobór wit. D, czyli poziom niższy niż 50 nmol/L (20 ng/ml). 83 proc. noworodków rozpoczyna swoje życie z niedoborem takiej wit. ze względu na to, że 78 proc. mam ma niedobór'. (...) W jednej z najnowszych publikacji z roku 2014 grupa polskich badaczy podsumowała wyniki polskich tekstów klinicznych, które obliczyły poziom wit. D. poziom wit. D w siedmiu grupach niemowlaków wahał się od 7 do 24 ng/ml wśród niebiorących suplementów wit. D. Natomiast w trzech badaniach, w których wykorzystano suplementy takiej wit., poziom taki wyniósł od 29 do 55 ng/ml. Średni poziom takiej wit. wśród 199 dziewcząt w wieku dziecięcym i nastoletnim wyniósł 12 ng/ml. Wśród osób dorosłych poziom takiej wit. wyniósł od 11 ng/ml w czasie zimowym do 39 w czasie letnim. Podobny poziom utrzymał się wśród seniorów. W jedynym badaniu z ich udziałem średni poziom mierzony w czasie zimowym wyniósł 13 ng/ml".

Możemy więc mówić, że niedobór wit. D jest ogólny, jednocześnie, jest jednym z czynników wpływających na pogarszający się stan organizmu społeczeństwa polskiego. Jest prawie określone, na czym polega dieta TS że ma korelację z większością schorzeń cywilizacyjnych. Ostanie badania poświadczyły, że witamina D znacząco redukuje śmiertelność z powodu niemalże dowolnej przyczyny! poziom naturalnej wit. D, jaką mają osoby żyjące w środowisku świetnie nasłonecznionym (to także dziś często poziom zalecany, gdy chodzi o profilaktykę wielu schorzeń) waha się między 40 a 70 ng/ml. Jest wręcz niemożliwe, by uzyskać taki poziom wit. D w Polsce (zwłaszcza poza miesiącami największego nasłonecznienia) bez aplikowania z suplementów. Idealny poziom jest obcy.
 
Nie sposób streścić wszystkich informacji, jakie na starciu zostały przekazane. Pani Agata Panasewicz od wielu lat zauważa co jest w świecie uczenia się wokół wit. D i K. osobiście także doświadczyła ozdrowieńczego wpływu takiej wit. na swój organizm od chwili podjęcia suplementacji celem wyrównania niedoboru. Zdecydowanej polepszenia stanu organizmu doświadczyły także inne osoby uczestniczące w starciu, które po oznaczeniu poziomu wit. D, czyli 25-hydroksywitaminy D - 25(OH)D, (wyniki 7, 13 czy 19 ng/ml) podjęły suplementację, uzyskując bezpieczny poziom ok. 50 ng/ml.

Według Wytycznych dla Europy Środkowej (opracowanych i zamieszczonych poprzez Zespół Ekspertów w magazynie Endokrynologia Polska w 2013 roku), jak stosować dietę TS optymalne stężenie 25(OH)D powinno mieścić się pomiędzy 30 a 50 ng/ml (przypuszcza się, że większość laboratoriów podaje nadal stężenie 20 ng/ml jako dolną granicę normy). W literaturze przedmiotu naukowej można znaleźć liczne rekomendacje, by utrzymywać 25(OH)D na poziomie wyższym niż 40 ng/ml poprzez cały rok.
 
Podsumowując: Dzisiejsza wiedza o wit. D wywiera nacisk na medyczne, etyczne i prawne implikacje prawidłowego diagnozowania i odpowiedniego leczenia jej braku. Niestety wiedza płynąca z najnowszych odkryć nie jest jeszcze znana praktycznie wszystkich lekarzy. Nie znajdują się jej w programie nauczania szkół i uniwersytetów medycznych, nie znajduje ona też odzwierciedlenia w normach medycznych praktycznie wszystkich laboratoriów, i może minąć wiele okresu zanim to będzie. Dlatego musimy zadbać o wiedzę sami. dobrze mimo wszystko decyzję o podjęciu suplementacji skonsultować z lekarzem, zwłaszcza w przypadku istniejących już schorzeń i zaburzeń.

spotkaniu towarzyszył pokaz przygotowywania i degustacja kotletów z kaszy jaglanej z kiełkami lucerny. uczestnicy spotkania Klubu kondycji zostali poczęstowani także pysznym kremem pomidorowo-paprykowym przyrządzonym poprzez bar wegetariański Green Way.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

dieta_i_fitness