Kraków zaprasza na jogę!

Kraków zaprasza na jogę!

Redakcja

2017-04-21

brak komentarzy

Joga jest starożytnym systemem funkcjonujących w filozofii indyjskiej. Przez tysiące lat był on niezwykle pomocny w odnajdywaniu życiowej równowagi, głównie poprzez trening całego ciała oraz medytacje. Kraków jest jednym z miast, w którym joga staje coraz bardziej popularnym sposobem spędzania wolnego czasu.

Historia jogi

Niema pełnej zgodności, jeżeli chodzi o pochodzenie słowa joga. Część uważa, że pochodzi ono od wyrazu kontemplacja, inni, że od słowa połączenie, co symbolizować ma złączenie ze sobą ciała, umysłu oraz duszy. Drugie znaczenie jest jednak ogólnie przyjęte na dzień dzisiejszy. Jednak wszyscy nauczyciele jogi podkreślają, że to koncentracja, a także uwaga mają dla jogi niezwykle dużą wartość.

Do kogo skierowana jest joga?

capsules Dr Farin Man

Jogę może praktykować tak naprawdę każdy, niezależnie od wyznania. Nawet dla osób niewierzących jest to wspaniała droga rozwoju. Joga jest wyjątkowym rodzajem filozofii, z racji tego, że możemy jej doświadczyć, co czyni ją czymś zupełnie unikalnym i wyjątkowym. Dla każdego niesie ona zupełnie inne doświadczenie. Na pewno wybór tego sportu trzeba przemyśleć, gdyż nie jest on monotonny, nudny oraz niemęczący, tak jak by się mogło wydawać na pierwszy rzut oka. Regularne uprawianie jogi wpływa na naszą kondycje poprzez budowanie siły, elastyczności oraz pomaga ujędrnić ciało, ale również ćwicząc ją mamy znakomitą okazję, aby się wyciszyć i uspokoić umysł po męczącym i zabieganym życiu codziennym.

Joga Kraków: wskazania do jej uprawiania

Na pewno jest ona dobra dla osób, które mają mało ruchu na co dzień przez np. siedzący tryb pracy. Można dzięki niej w niezwykle harmonijny sposób poprawić równowagę, koordynacje ruchową, czy zbudować siłę mięśniową. Co niezwykle ważne, w jodze istnieje bardzo małe ryzyko poważnych urazów, oraz przetrenowania, co w sportach siłowych jest bardzo częste. Joga jest najlepszym wyborem, dla tych osób, które mają problemu z bólem pleców, czy sztywnością mięśni. Regularne ćwiczenia nie tylko przynoszą ulgę, ale również zapobiegają poważnym schorzeniom kręgosłupa w przyszłości. Pomaga ona również w przypadku m.in. nadciśnienia, czy problemów z trawieniem. Jest to więc niezwykle dobrze wpływający na zdrowie sport.

 

Zobacz też 

Nowe gry escape

 


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

SPORT