Pole dance Kraków: dlaczego akurat ten sport?

Pole dance Kraków: dlaczego akurat ten sport?

Redakcja

2017-04-21

brak komentarzy

Żeby rozpocząć swoją przygodę z pole dance w Krakowie wcale nie trzeba mieć dużo siły fizycznej. Każdy może rozpocząć ćwiczyć ten rodzaj sportu, dzięki niezwykle szerokiej ofercie szkół tańca, a także klubów fitness.

Od czego zaczął się pole dance?

Pole dance swoje początki ma niewątpliwie w tańcu erotycznym, jednak sam w sobie jest zupełnie pozbawiony zabarwienia erotycznego. Bardzo dużo czerpie on z gimnastyki oraz szeroko pojętej sztuki cyrkowej. W pole dance wykorzystywane jest również wiele elementów zaczerpniętych z baletu oraz fitnessu. Obecnie popularność tego sportu jest tak ogromna, że rozgrywane są z niego mistrzostwa, zarówno krajowe, jak i świata. Podobnie, jak w przypadku innych dyscyplin sportowych, tak i w pole dance możemy wyróżnić różne jego odmiany. Do najbardziej popularnych należy zaliczyć aqua pole, czyli taniec na rurze, która jest zanurzona w wodzie, oraz street pole dance, czyli uliczny taniec na rurze, w którym jako sprzęt do ćwiczeń wykorzystuje się np.. znaki, latarnie, czy słupy.

Pole dance Kraków: od czego zacząć?

capsules Dr Farin Man

Najważniejsze jest wybrać odpowiednią szkołę oraz trenera najlepiej dopasowanego do swoich umiejętności. Z pomocą wychodzi portal LepszyTrener.pl, na którym, za pomocą niezwykle intuicyjnej wyszukiwarki, możemy zapoznać się z ofertą instruktorów z naszej okolicy, poznać ich ocenę i osiągnięcia, co pomoże nam w wyborze odpowiedniego trenera. Jeżeli chodzi o dodatkowe elementy, to do pole dance potrzebny jest nam tak naprawdę tylko strój sportowy, jednak ważne, by był on jak najbardziej skąpy. Duża ilość odsłoniętego ciała pomaga utrzymać się na rurze, co jest niezwykle pomocne przy początkach.

Dla kogo jest pole dance?

Jest to niezwykle trudna dyscyplina sportu. Wymaga dużo wytrwałości oraz systematyczności, by osiągnąć zamierzony efekt. Jest on przeznaczony głównie dla tych osób, którym zależy na wymodelowaniu oraz ujędrnieniu swojego ciała. Jednak zupełna nieprawdą jest to, że pole dance jest dobrym sposobem na spalenie zbędnej tkanki tłuszczowej.

 

Zobacz też

Escape gra


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

SPORT