Poznań gra w tenisa

Poznań gra w tenisa

Redakcja

2017-04-21

brak komentarzy

Tenis w poznaniu ma się po prostu znakomicie. Każdy entuzjasta tego sportu nie możne narzekać na brak miejsca do uprawiania tej dyscypliny, gdyż ilość kortów tenisowych jest naprawdę duża.

Czym jest tenis?

Jest to dyscyplina sportowa, która rozgrywana jest na boisku, zwanym kortem tenisowym. Jej zasady, przynajmniej podstawowe, są niezwykle proste. Polega on głównie na przebijaniu piłki tenisowej ponad siatką na pole przeciwnika, a to wszystko za pomocą rakiety tenisowej. Może być on traktowany zarówno jako sport, jak i forma rekreacji, rozrywki. Można go uprawiać cały rok, gdyż w miesiącach zimowych każdy ma do dyspozycji wiele kortów zamkniętych. Tenis może być rozgrywany pojedynczo lub w zespołach po dwie osoby.

Do kogo skierowana jest gra w tenisa?

Jest to rodzaj aktywności fizycznej skierowany praktycznie dla każdego. Ważne jest jednak, aby przygodę z tym sportem rozpoczynać pod okiem wykwalifikowanej osoby. Pomoc w wyborze odpowiedniego instruktora oferuje strona LepszyTrener.pl, na której można zapoznać się z szczegółowymi informacjami na temat trenerów tenisa w swojej okolicy i wybrać odpowiedniego. Dobry specjalista pomoże uniknąć poważnych kontuzji i sprawi, że trening stanie się przyjemnością.

Tenis Poznań: jak dobroczynnie wpływa on na organizm?

Tenis należy go sportów ogólnorozwojowych, czyli poprzez trening wpływamy na całe ciało oraz oczywiście na umysł. Działa on na nas bardzo pozytywnie i przynosi szereg korzyści. Jego podstawowym atutem jest to, że poprawia wydolność układu oddechowego oraz oczywiście krążenia. Wpływa również na obniżenie ciśnienia krwi oraz zwiększenie wydolności oddechowej. Poprzez grę w tenisa obniżamy także poziom złego cholesterolu w organizmie, co w efekcie zmniejsza ryzyko chorób serca jak np. zawał. Jako, że jest to trening całego ciała, to podstawowym jego atutem jest oczywiście kształtowanie sylwetki oraz wzmocnienie wszystkich grup mięśniowych. Regularne jego uprawianie wpływa także na zwiększenie masy kostnej, co sprawia, że kości stają się dużo mocniejsze. Oddziałuje on jednak nie tylko na ciało, ale i na umysł, przez co wspaniale odstresowuje oraz pozwala się odprężyć po ciężkim dniu.

Zobacz też 

Nowe gry escape

Wieczór kawalerski warszawa

Cena formexplode

 


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

SPORT