Wrocław daje czadu w crossfit!

Wrocław daje czadu w crossfit!

Redakcja

2017-04-21

brak komentarzy

Crossfit jest obecnie coraz bardziej popularną formą treningu. Dzieje się tak zapewne dlatego, że opiera się na ćwiczeniach, które działają na wiele grup mięśniowych. Jednak jest to niezwykle forsujący trening, do którego trzeba podchodzić wyjątkowo ostrożnie.

Na czym polega fenomen crossfit?

capsules Dr Farin Man

Crossfit zalicza się do bardziej intensywnych form treningowych. Ten program opiera się na połączeniu podnoszenia ciężarów z gimnastyką oraz aerobikiem. Łączy więc zarówno trening siłowy, jak i kondycyjny. Podczas ćwiczeń następuje bardzo duży rozwój siły, a także masy mięśniowej. Crossfit ma również bardzo dużo zalet. Po pierwsze, jest to trening bardzo urozmaicony, więc z monotonią nie ma zupełnie nic wspólnego. Po drugie, pomaga rozwijać wiele płaszczyzn aktywności, m.in. wzmacnia wytrzymałość płuc oraz serca, rozwija elastyczność, siłę i ogólną wytrzymałość. Działa również pozytywnie na takie aspekty jak moc, prędkość, zwinność, czy równowaga. Co zaskakujące, jest to trening niezwykle szybki, bo wykonujemy go maksymalnie 20 minut i nie więcej niż 3-5 razy w tygodniu. Są to jednak ćwiczenia wykonywane w niezwykle szybkim tempie, które pozwalają na spalanie dużej ilości kalorii. Trzeba więc nie lada motywacji, aby wytrwać pierwsze tygodnie ćwiczeń.

Jakie pochodzenie ma Crossfit Warszawa?

Crossfit Warszawa swoje początki ma w 2001 roku, kiedy to Amerykanin Greg Glassman wpadł na pomysł by używać tego programu podczas trenowania policji kalifornijskiej. Okazało się to strzałem w dziesiątkę i niedługo potem crossfit został wdrożony również przez strażaków, żołnierzy amerykańskich, a także marines. Dzięki temu, że za jego pomocą można osiągnąć naprawdę dobre wyniki treningowe, stał się on również niezwykle popularny na całym świecie.

Crossfit Wrocław: jak zacząć?

Początki w tym sporcie należą do jednych z bardziej trudnych, jednak najważniejsze to nie poddawać się i dążyć do postawionych celów. Niezwykle ważne jest, jeżeli chce się osiągnąć szybko zadowalające rezultaty i uniknąć kontuzji, znalezienie dobrego trenera, który będzie służył jako motywacja, a także dbał o bezpieczeństwo, przy tym mocno obciążającym sporcie. Z myślą o tym właśnie wyborze powstał portal LepszyTrener.pl. Pomaga on wybrać odpowiednią osobę oraz zapoznać się dokładnie z jej osiągnięciami oraz doświadczeniem. Jeżeli zdecydujemy się na konkretną osobę, wówczas pozostaje nam po prostu zacząć trening i obserwować niezwykle szybko pojawiające się efekty.

Cena formexplode

 

Zobacz też 

Nowe gry escape

 


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

SPORT