Wrocław w rytmie tańca towarzyskiego

Wrocław w rytmie tańca towarzyskiego

Redakcja

2017-04-21

brak komentarzy

Taniec towarzyski jest nie tylko niezwykle widowiskowym sportem, lecz także wyrafinowaną sztuką. Obecnie jest to również świetny sposób spędzania wolnego czasu, na który decyduje się coraz więcej osób.

Historia tańca towarzyskiego

Ma on swoje początki w zabawach ludowych oraz tańcach salonowych. Zaczął być uprawiany w XX wieku, jednak głównie przez klasy uprzywilejowane, podczas gdy reszta musiała zadowolić się tańcami ludowymi. Swój największy rozkwit zawdzięcza jednak jazzowi, który w latach 20' stał się niezwykle popularny i doprowadził do wynalezienia zupełnie nowych rodzajów tańca, które różniły się pochodzeniem, schematem ruchów, charakterem, muzyką, czy ubiorem.

Taniec towarzyski Warszawa – jaki rodzaj wybrać?

Tańce towarzyskie dzielimy na dwie podstawowe kategorie: tańce turniejowe oraz użytkowe. Do turniejowych zaliczamy po pierwsze, tańce standardowe, takie jak walc angielski, tango, walc wiedeński, foxtrot oraz quickstep. Po drugie, tańce latynoamerykańskie, czyli samba, cha-cha, pasodoble i jive. Największą grupę stanowią oczywiście tańce użytkowe, które zazwyczaj nie są oceniane na turniejach tanecznych. Do nich zaliczamy m.in. american smooth, bachata, beguine, blues rock, boogie, boogie-woogie, boston, calypso, carioca, kizomba, charleston, conga, country dance, Lambeth walk, madison, mambo, marengue, one-step, polska czeska, reggaeton, rock and roll, salsa, shimmy, slow-fox, tango argentyńskie, twist, two-step oraz swing. Każdy, kto chce zacząć swoją przygodę z tym sportem ma więc olbrzymi wybór, przez co na pewno znajdzie coś idealnego dla siebie. Niezależnie od tego jednak jak rodzaj tańca wybierzemy, najważniejsze jest znaleźć odpowiedniego instruktora tańca. Doskonałym rozwiązaniem, które pomoże w tym trudnym wyborze, jest portal LepszyTrener.pl. Dzięki znajdującej się na nim wyszukiwarce można z ogromną łatwością znaleźć trenera idealnego dla siebie, który zarazi nas swoją pasją do danego tańca towarzyskie i pozwoli w bezpieczny sposób stawiać pierwsze kroki w rytm muzyki.

 

Zobacz też 

Nowe gry escape

 

Cena formexplode

 


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

SPORT